Kamil Przyborowski

Kamil Przyborowski

Rzeźbię głównie w glinie, ponieważ ta technika daje niezrównane możliwości kształtowania formy i utrwalania nawet najsubtelniejszych śladów ręki artysty. Prace utrwalam w różnych materiałach, m.in.: żywica z kruszywem, laminat, beton, stiuk, gips patynowany. Pracowałem również w drewnie, metalu, kamieniu, piance poliuretanowej i styropianie, wosku, papier-mâché, przy odlewaniu z brązu, aluminium i żeliwa, wypalaniu ceramiki. Oprócz tradycyjnych technik rzeźbiarskich mam doświadczenie w technikach komputerowych - modelowaniu i rzeźbieniu w aplikacjach 3D.

Oprócz prac własnych mam na koncie współpracę z Wrocławskim Teatrem Współczesnym, polską i niemiecką firmą wykonującą elementy z tworzyw sztucznych, studiem animacji tworzącym komputerowe filmy animowane, pracownią makiet architektonicznych czy artystą konceptualnym zamieszkałym w Wiedniu. 

Jestem absolwentem Rzeźby na Wydziale Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom mgr z wyróżnieniem w pracowni prof. J. Kucharskiego), a także Informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej (dyplom mgr inż. w 2006 r.). Połączenie umiejętności zdobytych na obu uczelniach pozwala mi podjąć zlecenia wymagające zarówno rzeźbiarskiej wyobraźni i umiejętności kształtowania formy, jak i technicznego podejścia, trzymania się specyfikacji, rysunków technicznych, wymiarów.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.