Prowadzi: grupa od 16 lat, rysunek/malarstwo/studium postaci

Katarzyna Wołodkiewicz

Zajmuję się głównie malarstwem, ilustracją i grafiką. Jestem absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (Grafika Warsztatowa, 2002 r.), ukończyłam też Kurs Pedagogiczny na Wydziale Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu. W latach 2004-2006 pracowałam we wrocławskim Liceum Plastycznym (które sama kiedyś ukończyłam) jako nauczyciel projektowania, rzeźby, rysunku i malarstwa. Opracowałam własne metody pracy z uczniami, a w mojej głowie narodził się program nauczania, który chciałam rozwijać już na własną rękę. W roku 2006 otworzyłam Pracownię Artystyczną Fenomenarium.

Maluję dla siebie i na zlecenia, biorę udział w wystawach, ilustruję, współpracuję z wydawnictwami, agencjami reklamowymi, galeriami sztuki, międzynarodowym Studiem Ilustracji IllustrateYourLIFE (m.in. portrety dla tygodnika Przekrój).

Więcej moich prac w sieci:

www.wolodkiewicz.pl 

be.net/wolodkiewicz - portfolio na Behance.net

www.facebook.com/katarzynawolodkiewicz - fanpage na Facebooku

Prowadzi: grupa od 16 lat, rysunek/malarstwo/studium postaci

Kamil Przyborowski

Zajmuję się rzeźbą, rysunkiem i malarstwem, czasem też grafiką komputerową 2D i 3D oraz projektowaniem stron www. Ukończyłem Rzeźbę na Wydziale Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom mgr w pracowni prof. J. Kucharskiego), a wcześniej Informatykę na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Od dziecka fascynowały mnie rysunek, komiks i grafika komputerowa, dlatego po ukończeniu pierwszych studiów szukałem realizacji w tych dziedzinach. Uczyłem się rysunku architektonicznego u prof. Koziołka, a potem rysunku, malarstwa i rzeźby tu, w Fenomenarium. Pracowałem jako programista, potem jako grafik 3D w firmie tworzącej filmy animowane, a w 2009 r. zająłem się prowadzeniem Fenomenarium wspólnie z Kasią.

Prowadzi: concept art i ilustracja

Konrad Czernik

Lead Concept Artist w firmie Techlandz ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Tytuły zrealizowane na podstawie konceptów Konrada to m.in. seria Dead Island, seria Call of Juarez, Hellraid i kilka projektów realizowanych w ShortBreak Studios. Kilka lat wspomagał aranżację środowiska gry, by płynnie przejść do specjalności projektowania postaci. Obecnie zajmuje się kreowaniem wizji artystycznej gry i odpowiada za wygląd i produkcję wszystkich postaci

Prelegent największych imprez branżowych (m.in. Digital Dragons, PGA, GIC). Prowadzi szkolenia i wykłady na uczelniach wyższych (m.in. ASP we Wrocławiu, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Śląski, AGH w Krakowie) oraz w wielu zewnętrznych firmach. Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i liceum plastycznego w Opolu.

Aktualne (reprezentatywne) prace Konrada objęte są umową poufności z Techlandem, prezentujemy więc kilka starszych oraz

speedpainting wykonany do gry Hellraid: https://www.youtube.com/watch?v=TraGbdufYOc

Prowadzi: concept art i ilustracja

Grzegorz Przybyś

Rysownik koncepcyjny, ilustrator i współtwórca studia Division48. Zaczął swoją karierę w 2007 roku na stanowisku concept-artist we wrocławskim Techlandzie. Pracował nad takimi tytułami jak Call of Jaurez:Bound in Blood, Dead Island i Call of Juarez: The Cartel. W 2010 roku założył razem ze swoim bratem własne studio i zaczął pracować dla różnych klientów (m.in. UbisoftCD Project RED, Platige Image), tworząc animacje, ilustracje oraz materiały promocyjne. Portfolio zawiera takie projekty jak Witcher 3, Dying Light, Call of Juarez: Gunslinger, Might and Magic XHeroes VII.

Miłośnik zarówno nowoczesnych technik grafiki komputerowej jak i tradycyjnego medium. W chwilach wolnych od pracy zawodowej chętnie oddaje się tworzeniu prywatnych projektów.

www.artstation.com/artist/grzegorzprzybys

www.facebook.com/grzesiek.przybys

Prowadzi: concept art i ilustracja oraz rysunek architektoniczny

Jakub Witowski

Jestem freelancerem, zajmuję się ilustracją i concept artem, pracuję jako concept artist w Juice. Moje prace powstają głównie przy pomocy tabletu graficznego i Photoshopa. Ukończyłem Architekturę na Politechnice Wrocławskiej, a pochodzę z Nowego Sącza. Rysunku uczyłem się na zeszytach z polskiego, kursie rysunku architektonicznego w Krakowie oraz na studiach.

Rysowanie i malowanie towarzyszyło mi zawsze i ostatecznie przerodziło się w ścieżkę zawodową. Głównym motorem mojej twórczości jest chęć uczenia się i doskonalenia. Stąd bierze się moje zamiłowanie do coraz bardziej wnikliwej obserwacji, pragnienie eksperymentowania, poszukiwań i upodobanie do ciężkiej pracy.

www.kubawitowski.com

www.artstation.com/artist/kuba

www.behance.net/KubaWitowski

www.facebook.com/kuba.witowski

Prowadzi: studium postaci oraz grupa 10-15 lat (zajęcia twórcze dla młodzieży i dzieci)

Roland Grabkowski

ur. 1985, absolwent kierunku Rzeźba na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Stypendysta Prezydenta Wrocławia (2011) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Obecnie doktorant na międzywydziałowych studiach doktoranckich wrocławskiej ASP. Uczestnik wielu plenerów w kraju i za granicą. Lubi łączyć przeciwieństwa. Inspiracji poszukuje w świecie medycyny, biologii, muzyki oraz na końcu internetu. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

facebook

www.behance.net/rolowski

Prowadzi: grupa 10-15 lat (zajęcia twórcze dla młodzieży i dzieci)

Magdalena Burger (Megibubu)

Jestem absolwentką wrocławskiej ASP na wydziale Wzornictwo - Projektowanie Szkła. Działania twórcze są mi bliskie od najmłodszych lat, chociaż nigdy nie wiązałam swej przyszłości ze sztuką. W liceum przygotowywałam się do studiów medycznych, ale po jego ukończeniu zmieniłam zdanie. Rozpoczęłam naukę w Szkole Projektowania i Stylizacji, a przede wszystkim trafiłam do Fenomenarium, gdzie zaczęła się moja przygoda z rysunkiem i malarstwem, dzięki czemu dostałam się na ASP. Najbardziej zajmują mnie malarstwo i szkło artystyczne.

Oto kilka moich prac, po więcej zapraszam na: 

megibubu.tumblr.com

kurs rysunku i malarstwa Wrocław | Pracownia Artystyczna Fenomenarium

Galeria | Pracownia Artystyczna Fenomenarium

Pracownia Artystyczna Fenomenarium mieści się w Browarze Mieszczańskim, na końcu po lewej stronie, wejście bezpośrednio z dziedzińca. Dysponujemy ok 90m2 przestrzeni do pracy o niepowtarzalnym klimacie budowanym przez bogactwo martwych natur (pretekstów do nauki rysunku i malarstwa) oraz prace naszych uczniów, a także ok 25 m2 przestrzeni wystawienniczej. Jest to już czwarta nasza siedziba, działamy nieprzerwanie od 2006 r. i jesteśmy jedną z najdłużej istniejących szkół rysunku i malarstwa we Wrocławiu.

Oprócz naszych zajęć i kursów jesteśmy otwarci na współpracę z NGO (w ramach projektów unijnych i grantów związanych z działaniami plastycznymi i artystycznymi, a także np. z integracją i aktywizacją różnych grup społecznych czy Kapitałem Ludzkim) oraz z firmami (szkolenie zawodowe, rozwijanie kreatywności i potencjału twórczego, warsztaty integracyjne). Oferujemy możliwość wynajęcia pracowni do przeprowadzenia warsztatów i szkoleń, a także całkowitą organizację warsztatów cyklicznych bądź jednorazowych, dla każdej grupy wiekowej (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy) i o zróżnicowanej tematyce. Zapewniamy doświadczonych prowadzących, oprócz naszej kadry współpracujemy ze specjalistami nie tylko w dziedzinie rysunku i malarstwa, ale także grafiki, rzeźby, ceramiki, szkła, komiksu, ilustracji, projektowania mody, projektowania wnętrz, concept artu, arteterapii, pracy z dziećmi, a także z dziedzin pozaartystycznych, np. coachingu i terapii psychologicznej.

Do tej pory prowadzaliśmy już m.in.:

  • warsztaty z technik malarskich - doskonalenie zawodowe dla mikroprzedsiębiorców w ramach programu Kapitał Ludzki
  • integracyjne warsztaty artystyczne z elementami malarstwa, rysunku i grafiki dla pracowników firmy farmaceutycznej
  • bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci w ramach wrocławskiej Nocy Muzeów
  • bezpłatne warsztaty rysunku kreatywnego jako partner festiwalu IFF Wrocław 2011 - międzynarodowego festiwalu multimedialnego zorganizowanego przez Centrum Sztuki Impart
  • bezpłatne wartsztaty rysunku, grafiki, malarstwa i rzeźby w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wszelkie Przejawy Artyzmu w Dusznikach Zdroju

Akcja z udziałem dzieci w Noc Muzeów 2011

Wideorelacja z naszej akcji z udziałem dzieci w galerii Arttrakt, nakrecona i zmontowana przez jednego z naszych uczniów, Piotra Makowskiego.   

Oryginał tutaj. Polecamy przy okazji www autora, jego stronę na Facebooku i profil na Vimeo :)

Bezpłatne warsztaty rysunku kreatywnego (Festiwal IFF)

W dniach 19-21 września 2011 Pracownia Artystyczna Fenomenarium jako partner festiwalu IFF Wrocław 2011 zorganizowała bezpłatne warsztaty rysunku kreatywnego. IFF - Interdisciplinary Fringe Festival - to międzynarodowy festiwal multimedialny wzorowany na przeglądzie sztuki w Edynburgu, zorganizowany przez Centrum Sztuki Impart w dniach 14.09-07.10.2011. Warsztaty opierały się na seriach ćwiczeń rysunkowych i kompozycyjnych, pomagających odblokować kody i schematy postrzegania, tym samym ukazując uczestnikom nieco inny od powszechnego sposób patrzenia na rzeczywistość, charakterystyczny dla osób zajmujących się sztukami plastycznymi.

Bezpłatne warsztaty rysunku, grafiki, malarstwa i rzeźby (Festiwal WPA)

W dniach 14.08-17.08 2011 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wszelkie Przejawy Artyzmu w Dusznikach Zdroju poprowadziliśmy bezpłatne warsztaty rysunku, grafiki, malarstwa i rzeźby z papieru i plasteliny. Tematem przewodnim był świat morski/bitwa morska, realizacja powstawała na 10-metrowym płótnie rozłożonym przed namiotem z warsztatami, uczestnikami były osoby w przeróżnym wieku, a zabawa była świetna:) Zapraszamy do fotorelacji:

28.09.2011 Wystawa w ramach festiwalu IFF Wrocław 2011

IFF - Interdisciplinary Fringe Festival - to międzynarodowy festiwal multimedialny wzorowany na przeglądzie sztuki w Edynburgu, zorganizowany przez Centrum Sztuki Impart w dniach 14.09-07.10.2011. W jego ramach w naszej pracowni odbyła się przekrojowawystawa prac uczniów z lat 2008-2011, w której wzięli udział:

Magdalena Burger, Mateusz Gietkiewicz, Wojciech Kinda, Liliana Lasocka, Piotr Makowski, Natalia Miżejewska, Karolina Pietrzyk, Kamil Przyborowski, Paulina Sanecka, Justyna Sikora, Zuzanna Trawińska, Mariusz Trubisz, Kamila Twardowska, Anna Wołoszczuk, Mateusz Zieleniewski, Szymon Żuczkowski, Patrycja Żurek

Przedstawiamy dość osobliwą fotorelację z owej wystawy, którą ku naszej uciesze reżyserował prof. Andrzej Kabat z wrocławskiej ASP;)

13-20.08.2011 Festiwal WPA3 w Dusznikach Zdroju

Wybór prac uczniów Fenomenarium z lat 2008-2011 znał się na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Wszelkie Przejawy Artyzmu w Dusznikach Zdroju. W wystawie wzięli udział:

Magdalena Burger, Zuzanna Dyrda, Mateusz Gietkiewicz, Wojciech Kinda, Liliana Lasocka, Piotr Makowski, Natalia Miżejewska, Karolina Pietrzyk, Paulina Sanecka, Justyna Sikora, Zuzanna Trawińska, Mateusz Zieleniewski, Szymon Żuczkowski

Wystawa była interdyscyplinarna i miała niesamowity klimat, ponieważ mieścił ją ogromny, opuszczony od 5 lat szpital w Dusznikach, który organizatorzy mogli zagospodarować na czas wystawy w dowolny sposób. W jego podniszczonych pomieszczeniach zagościły różne dziedziny sztuki, a dwa z nich zajęły rysunki i malarstwo z naszej pracowni.

Zdjęcia szpitala zostały zapożyczone z oficjalnej strony festiwalu

8.07.2011 Wystawa prac uczniów | sezon 2010/11

Fotorelacja z wystawy malarstwa i rysunku uczniów Fenomenarium, zorganizowanej 8.07.2011 w pracowni na zakończenie sezonu 2010/2011. Mieliśmy przyjemność zaprezentować prace 9 osób, w wystawie wzięli udział:

Magdalena Burger, Mateusz Gietkiewicz, Piotr Makowski, Natalia Miżejewska, Sandra Sasiela, Justyna Sikora, Zuzanna Trawińska, Mateusz Zieleniewski, Szymon Żuczkowski

Raz na jakiś czas urządzamy tzw. spotkania kreacyjne. Są to bezpłatne spotkania po godzinach, które mają pomagać „uwalniać w sobie dziecko”. Uczniowie budują scenografię na wymyślony wcześniej wspólnie temat, przygotowują stroje, przebierają się w nie i robią sobie nawzajem w stworzonym otoczeniu zdjęcia. Poza miłym spędzaniem czasu i wzmacnianiem integracji, ma to na celu naukę pracy w grupie, ćwiczenie fotografowania i kadrowania, a przede wszystkim uświadomienie uczniom, że tworzyć można na każdej płaszczyźnie, nie ograniczając się tylko do kartki czy płótna.

Ciastko z kremem

Cośtam cośtam alias przestępcy i tajniacy... (kim jest ZŁY IWAN?)

Superbohaterparty

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

Newsletter

 i nazwisko

Chcesz dostawać newsy?