Akcja z udziałem dzieci w Noc Muzeów 2011

Wideorelacja z naszej akcji z udziałem dzieci w galerii Arttrakt, nakrecona i zmontowana przez jednego z naszych uczniów, Piotra Makowskiego.   

Oryginał tutaj. Polecamy przy okazji www autora, jego stronę na Facebooku i profil na Vimeo :)

Bezpłatne warsztaty rysunku kreatywnego (Festiwal IFF)

W dniach 19-21 września 2011 Pracownia Artystyczna Fenomenarium jako partner festiwalu IFF Wrocław 2011 zorganizowała bezpłatne warsztaty rysunku kreatywnego. IFF - Interdisciplinary Fringe Festival - to międzynarodowy festiwal multimedialny wzorowany na przeglądzie sztuki w Edynburgu, zorganizowany przez Centrum Sztuki Impart w dniach 14.09-07.10.2011. Warsztaty opierały się na seriach ćwiczeń rysunkowych i kompozycyjnych, pomagających odblokować kody i schematy postrzegania, tym samym ukazując uczestnikom nieco inny od powszechnego sposób patrzenia na rzeczywistość, charakterystyczny dla osób zajmujących się sztukami plastycznymi.

Bezpłatne warsztaty rysunku, grafiki, malarstwa i rzeźby (Festiwal WPA)

W dniach 14.08-17.08 2011 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wszelkie Przejawy Artyzmu w Dusznikach Zdroju poprowadziliśmy bezpłatne warsztaty rysunku, grafiki, malarstwa i rzeźby z papieru i plasteliny. Tematem przewodnim był świat morski/bitwa morska, realizacja powstawała na 10-metrowym płótnie rozłożonym przed namiotem z warsztatami, uczestnikami były osoby w przeróżnym wieku, a zabawa była świetna:) Zapraszamy do fotorelacji:

28.09.2011 Wystawa w ramach festiwalu IFF Wrocław 2011

IFF - Interdisciplinary Fringe Festival - to międzynarodowy festiwal multimedialny wzorowany na przeglądzie sztuki w Edynburgu, zorganizowany przez Centrum Sztuki Impart w dniach 14.09-07.10.2011. W jego ramach w naszej pracowni odbyła się przekrojowawystawa prac uczniów z lat 2008-2011, w której wzięli udział:

Magdalena Burger, Mateusz Gietkiewicz, Wojciech Kinda, Liliana Lasocka, Piotr Makowski, Natalia Miżejewska, Karolina Pietrzyk, Kamil Przyborowski, Paulina Sanecka, Justyna Sikora, Zuzanna Trawińska, Mariusz Trubisz, Kamila Twardowska, Anna Wołoszczuk, Mateusz Zieleniewski, Szymon Żuczkowski, Patrycja Żurek

Przedstawiamy dość osobliwą fotorelację z owej wystawy, którą ku naszej uciesze reżyserował prof. Andrzej Kabat z wrocławskiej ASP;)

13-20.08.2011 Festiwal WPA3 w Dusznikach Zdroju

Wybór prac uczniów Fenomenarium z lat 2008-2011 znał się na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Wszelkie Przejawy Artyzmu w Dusznikach Zdroju. W wystawie wzięli udział:

Magdalena Burger, Zuzanna Dyrda, Mateusz Gietkiewicz, Wojciech Kinda, Liliana Lasocka, Piotr Makowski, Natalia Miżejewska, Karolina Pietrzyk, Paulina Sanecka, Justyna Sikora, Zuzanna Trawińska, Mateusz Zieleniewski, Szymon Żuczkowski

Wystawa była interdyscyplinarna i miała niesamowity klimat, ponieważ mieścił ją ogromny, opuszczony od 5 lat szpital w Dusznikach, który organizatorzy mogli zagospodarować na czas wystawy w dowolny sposób. W jego podniszczonych pomieszczeniach zagościły różne dziedziny sztuki, a dwa z nich zajęły rysunki i malarstwo z naszej pracowni.

Zdjęcia szpitala zostały zapożyczone z oficjalnej strony festiwalu

8.07.2011 Wystawa prac uczniów | sezon 2010/11

Fotorelacja z wystawy malarstwa i rysunku uczniów Fenomenarium, zorganizowanej 8.07.2011 w pracowni na zakończenie sezonu 2010/2011. Mieliśmy przyjemność zaprezentować prace 9 osób, w wystawie wzięli udział:

Magdalena Burger, Mateusz Gietkiewicz, Piotr Makowski, Natalia Miżejewska, Sandra Sasiela, Justyna Sikora, Zuzanna Trawińska, Mateusz Zieleniewski, Szymon Żuczkowski

Raz na jakiś czas urządzamy tzw. spotkania kreacyjne. Są to bezpłatne spotkania po godzinach, które mają pomagać „uwalniać w sobie dziecko”. Uczniowie budują scenografię na wymyślony wcześniej wspólnie temat, przygotowują stroje, przebierają się w nie i robią sobie nawzajem w stworzonym otoczeniu zdjęcia. Poza miłym spędzaniem czasu i wzmacnianiem integracji, ma to na celu naukę pracy w grupie, ćwiczenie fotografowania i kadrowania, a przede wszystkim uświadomienie uczniom, że tworzyć można na każdej płaszczyźnie, nie ograniczając się tylko do kartki czy płótna.

Ciastko z kremem

Cośtam cośtam alias przestępcy i tajniacy... (kim jest ZŁY IWAN?)

Superbohaterparty

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.