Kurs Portretu w technikach tradycyjnych


010404

autor: Filip Kołat, prowadzący Kursu Portretu


Na skróty:

 

NOWOŚĆ!!  Kurs portretu w technikach tradycyjnych z Filipem Kołatem, nowym artystą w naszej załodze, który doskonale opanował sztukę portretu. W programie kursu: tworzenie portretów na podstawie zdjęć własnych (może być to autoportret lub np. portret znajomych, rodziny czy znanej osoby) i/lub zapewnionych przez nas, w różnych technikach tradycyjnych: rysunek ołówkiem, grafitem, węglem, białą suchą pastelą, na białym i czarnym papierze oraz malarstwo akrylowe na uprzednio przygotowanym podkładzie. 

Kurs przeznaczony jest dla osób średniozaawansowanych, które mają za sobą już podstawy rysunku i malarstwa z natury, niekoniecznie zdobyte u nas. Można także wziąć udział tylko w bloku rysunkowym (jeśli nie posiada się doświadczenia w malowaniu) lub tylko w malarskim (mając mocne podstawy w rysunku portretowym i opanowane podstawy malarstwa). 

  

PROWADZĄCY

 

Filip Kołat

Filip Kołat

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, urodzony w 1998 r., mieszka i pracuje we Wrocławiu. 

Posługuje się głównie mediami takimi jak malarstwo i rysunek, w formie tradycyjnej oraz cyfrowej. Zajmuje się również projektowaniem graficznym. W swoich pracach skupia się najczęściej na aspektach związanych z psychofizjologią widzenia, podziałem płaszczyzny i poróżnicowaniem środków wyrazu. Najważniejsze dla niego jest stworzenie spójnej i wzajemnie uzupełniającej się przestrzeni kompozycyjnej, która w ten sposób ma na celu dążenie do uzyskania oraz podkreślenia, panującej w naszym otoczeniu, harmonii.

www.artstation.com/filip_kolat

www.instagram.com/filipkolat_art

 

 

HARMONOGRAM KURSU 2023/24

 

BLOK #1 Portret: rysunek (styczeń-luty-marzec 2024)

  • Podstawy konstrukcji bryły głowy
  • Nauka przenoszenia proporcji twarzy na obszar roboczy
  • Ćwiczenie rysowania detali twarzy
  • Szkicowanie twarzy z wykorzystaniem waloru
  • Szkicowanie twarzy po uprzednim walorowym przygotowaniu podkładu
  • Wykonanie zaawansowanego walorowo portretu ołówkiem/grafitem
  • Wykonanie portretu węglem
  • Wykonanie portretu białą, suchą pastelą na czarnym tle 

BLOK #2 Portret: malarstwo (kwiecień-maj-czerwiec 2024)

  • Portret malarski w którym kolor podkładu jest cieniem
  • Portret malarski w którym kolor podkładu jest światłem
  • Ostre/nieostre za pomocą plam
  • Dekonstrukcja twarzy i kreacja przestrzeni
  • Akcent barwny
  • Namalowanie zaawansowanego portretu w oparciu o zdobytą wiedzę z poprzednich zajęć 

 

 

ZAPISY

Kurs trwa 6 miesięcy, składa się z dwóch bloków 3-miesięcznych (każdy blok to 12 zajęć) i zaczyna się w styczniu - najlepiej zapisać się od początku, ale można to zrobić także później, zależnie od umiejętności, którymi się dysponuje - każdy przypadek będziemy analizować osobno. Zapisanie się na kurs wiąże się z umową i rezerwacją miejsca w grupie do końca kursu, jeśli jednak nie posiada się doświadczenia w malarstwie, można zapisać się tylko na blok #1 poświęcony rysunkowi. Można także zrezygnować wcześniej - obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, zgodnie z regulaminem Pracowni:

REGULAMIN Fenomenarium 2023/24 (PDF)

Miesięczna opłata jest stała, niezależnie od liczby zajęć w miesiącu - należy ją rozumieć jako opłatę za miejsce w grupie przez miesiąc kalendarzowy, bez względu na obecność. Zajęcia odbywają się według poniższego kalendarza. Nie ma możliwości odrabiania zajęć w innej grupie, niewykorzystane zajęcia nie przechodzą na kolejny miesiąc, a opuszczanie zajęć nie uprawnia do zwrotu opłaty. Opłatę należy wnosić do 10-tego dnia danego miesiąca.

W tym kursie uczestniczyć można wyłącznie w trybie opłaty miesięcznej, nie ma możliwości trybu pojedynczych zajęć.

Na życzenie można otrzymać fakturę zwolnioną z VAT. Istnieje możliwość zakupu voucheru i podarowania komuś zajęć w prezencie.

KURS PORTRETU W TECHNIKACH TRADYCYJNYCH OPŁATA MIESIĘCZNA POJEDYNCZE
ZAJĘCIA
Środy 16:30-20:30 (grupa 16-99 lat, dla średniozaawansowanych) 450 pln X

Zajęcia odbywają się według poniższego kalendarza.

 

Kalendarz Fenomenarium 2023 24 

 

Jak się zapisać?

1.  SKONTAKTUJ SIĘ   z nami i zapytaj o miejsce w wybranej grupie.

2.  ZAPISZ SIĘ   korzystając z formularza zapisów

 


010404

 autor: Filip Kołat, prowadzący Kursu Portretu

kurs rysunki Wroclaw Fenomenarium

Jak uczymy?

Jesteś tu, ponieważ myślisz o rysowaniu czy malowaniu, ale być może...

...obawiasz się, że nie masz talentu?

Takie myśli nie przeszkadzają żadnemu dziecku czerpać radości ze swej twórczości. Wtedy właśnie dziecko jest prawdziwym artystą! Pamietasz? Ale gdy dorasta, dojrzewa w nim także wewnętrzny krytyk, który zaczyna podstępnie psuć tę zabawę. Do tamej postawy potrzebujemy wrócić, i da się to zrobić:) Tak... ale Ty przecież chcesz czegoś więcej niż bazgrać jak dziecko, tylko że...

...myślisz, że nie potrafisz rysować, czy tym bardziej malować?

Może zabrakło Ci dobrego nauczyciela? Na szczęście nie musisz nic umieć, żeby przyjść się nauczyć:) To nie jest czarna magia, to tylko umiejętności, które może opanować każdy, kto potrafił choćby nauczyć się pisać. To uniwersalny język komunikacji, który rządzi się zrozumiałymi prawami. Nie potrzebujesz talentu, żeby pisać litery, wyrazy, zdania. Tego możemy Cię nauczyć, a czy napiszesz przy ich pomocy powieść, okaże się później:) Niestety, w niektórych szkołach czy pracowniach dostaniesz sztalugę, martwą naturę czy modela, i... niewiele więcej. Radź sobie, bo przecież sztuki się nie da wytłumaczyć - albo to w sobie masz, albo nie. Nie jest to prawda, a takiej postawie można zadedykować słowa Alberta Einsteina: jeśli nie potrafisz wyjaśnić czegoś w prosty sposób, to znaczy że nie rozumiesz tego wystarczająco dobrze. 

Mamy własne, autorskie metody, które nie tylko nauczą Cię, jak rysować i malować realistycznie, ale przede wszystkim jak obserwować i rozumieć to, co widzisz. Tłumaczymy, pokazujemy, robimy korekty, słuchamy, zmuszamy do myślenia i osiągamy z Wami znakomite efekty. Większość osób zaczyna u nas od zera. To właśnie one stworzyły większość prac, które pokazujemy w naszych galeriach. Ciebie też tak nauczymy.

Wystarczy, że Ci "się chce"

ponieważ może to znaczyć, że masz w sobie pasję. Przyjdź do nas, a pokażemy Ci, jak się z nią dobrze bawić:) W jaki sposób na nowo patrzeć na świat - jak artysta lub jak dziecko. Z każdym pracujemy indywidualnie - mimo że zajęcia prowadzone są w grupach, tłumaczymy każdemu z osobna, dzięki czemu zacząć można w każdej chwili, nie trzeba dostosowywać swojego tempa do reszty grupy, dąży się do własnego celu. Wszystko to po to, żeby ułatwić Ci czerpanie radości z tworzenia, żeby nie ograniczały Cię "problemy techniczne", brak umiejętności. Zacznijmy od podstaw, a o sztuce można mówić później. Sztuka to nie to samo co twórczość plastyczna. Żyjemy w czasach, gdy na tym polu łatwo usprawiedliwić bylejakość, sprzedać ją pod przykrywką poszukiwania nowych kierunków, przełamywania schematów, eksperymentowania itd. A my uważamy, że taka postawa nie przeszkadza w zachowaniu jakości wizualnej i wysokiego poziomu plastycznego. Nie zgadzamy się na bylejakość. Propagujemy umiejętności, świadomość plastyczną, wykształcenie wizualne i edukację estetyczną.

Zaczniesz od podstaw rysunku, które są jednocześnie podstawami malarstwa czy rzeźby. Nauczysz się, jak obserwować, a nie tylko postrzegać; dowiesz się, jak rozumieć i przenosić na papier to, co widzisz. Poznasz zagadnienia kompozycji, budowania przestrzeni i waloru.

Potem, jeśli zechcesz, zajmiesz się zgłębianiem świata koloru - zrozumiesz sposób mieszania i łamania barw, panowania nad ich nasyceniem i temperaturą...

Może zechcesz nauczyć się rysować człowieka...

A jeśli masz własny pomysł na siebie - chcesz tworzyć ilustracje czy gry, tatuować, projektować grafikę, albo kontynuować rozwój twórczy na wybranej uczelni artystycznej, pomożemy Ci.

Na koniec sezonu zaprosimy Cię także na plener malarski na jakimś odludziu....

Dlaczego my?

  1. Zobacz prace uczestników! Tu znajdziesz ponad 500 wybranych! Większość tych osób zaczynała od zera, Ciebie też tak nauczymy:)
  2. Ucz się od profesjonalistów! Czy w innych szkołach możesz zobaczyć prace prowadzących? Sprawdź:) Ale najpierw zobacz nasze galerie prac prowadzących artystów.
  3. Indywidualne podejście - zaczynasz kiedy chcesz, pracujesz niezależnie od grupy, dostajesz osobne korekty, dążysz do własnego celu.
  4. TAK, UCZYMY OD ZERA:) zupełnie początkujących, ale również całkiem zaawansowanych.
  5. Zajęcia dla każdego i w każdym wieku: hobbyści, przyszli studenci uczelni artystycznych, zawodowcy podnoszący kwalifikacje. 
  6. Klimat i ludzie! Grupy wymieszane wiekowo tworzą ludzie pełni pasji! Nie tylko licealiści i studenci, ale także graficy, tatuatorzy, twórcy reklamy, przedsiębiorcy, dziennikarze, psychologowie, weterynarze, informatycy, ekonomiści, prawnicy, lekarze i wielu innych. Czasem także obcokrajowcy (tak, uczymy też po angielsku), np. z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Czech, Słowacji, Włoch, Norwegii, Finlandii, a nawet Australii, Palestyny, Korei, Chin czy Japonii:)
  7. Centrum Wrocławia - mieścimy się w postindustrialnym Browarze Mieszczańskim, z dobrą komunikacją z każdą częścią miasta, ok 15 min spacerkiem od dworców gł. PKP i PKS. Uczniowie potrafili dojeżdżać do nas regularnie m.in. z Lubina, Nysy, Świdnicy, Kłodzka, Kudowy Zdrój, Wielunia, Bolesławca, a nawet Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Kalisza, Łodzi czy Kielc (ponad 300 km) oraz (uwaga!) z Wiednia! Okazjonalnie zaś z Warszawy, Gdańska, Berlina oraz.... Paryża:)
  8. Przygotowujemy na studia z bardzo wysoką skutecznością - wszystkie kierunki Akademii Sztuk Pięknych, Architektura, Architektura Krajobrazu, uczelnie zagraniczne, szkoły średnie. Nasi uczniowie dostali się m.in. tu:
    • w Polsce: 
      • ASP we Wrocławiu (Grafika, Malarstwo, Rzeźba, Sztuka Mediów, Wzornictwo, Architektura Wnętrz, Projektowanie Szkła, Ceramika, Edukacja Artystyczna/Mediacja Sztuki, MFA in Visual Arts)
      • Politechnika Wrocławska (Architektura i Urbanistyka)
      • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Architektura Krajobrazu)
      • Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (Grafika, Fotografia)
      • Politechnika Poznańska (Architektura i Urbanistyka)
      • ASP w Krakowie (Scenografia)
      • ASP w Gdańsku (Malarstwo)
      • ASP w Łodzi (Projektowanie Ubioru)
      • PWSFTViT (Filmówka) w Łodzi (Film Animowany i Efekty Specjalne)
      • Uniwersytet Medyczny w Łodzi (Techniki Dentystyczne)
      • UMK w Toruniu (Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki)
      • Liceum Plastyczne we Wrocławiu
      • Gimnazjum Plastyczne we Wrocławiu
      • LO nr 3 we Wrocławiu (klasa architektoniczna)
    • za granicą:
      • University of the Arts London - Central Saint Martins w Anglii (Architecture, BA Hons)
      • University of Westminster (London) w Anglii (Architecture, BA Hons)
      • University of Greenwich (London) w Anglii (Architecture, BA Hons)
      • Arts University Bournemouth w Anglii (Animation Design, BA Hons)
      • University for the Creative Arts (Farnham) w Anglii (Animation, BA Hons)
      • Coventry University w Anglii (Graphic Design) 
      • Lancaster University w Anglii (Fine Art)
      • Glasgow School of Art w Szkocji (Product Design)
      • Escuela de Cinematografia y del Audiovisual de Madrid w Hiszpanii (Animacja)

 

Ceny, terminy, szczegóły?

Kiedy, jak często, za ile? Wszystko znajdziesz tutaj:

 

Wciąż się wahasz?

Może zobacz, co się u nas dzieje aktualnie:

 

Teraz już z pewnością chcesz się zapisać:)

Przypomnijmy, że możesz zacząć od zera, w dowolnym momencie.

1.  SKONTAKTUJ SIĘ   z nami i zapytaj o miejsce w wybranej grupie.

2.  ZAPISZ SIĘ   korzystając z formularza zapisów.

Rysunek, Malarstwo, Rzeźba, Studium Postaci



Na skróty:

 

Czy te zajęcia są dla Ciebie?


Jeśli tylko masz ochotę spróbować, to na pewno TAK.

Oto krótkie odpowiedzi na powtarzające się pytania:

  • tak, nadajesz się:) wystarczy, że czujesz potrzebę, chęć, ochotę, i masz trochę cierpliwości
  • tak, uczymy od zera - nic nie musisz umieć, żeby spróbować
  • nie, nie jest wymagany "talent" - umiejętności, których uczymy, może opanować każdy, kto potrafił nauczyć się pisać odręcznie
  • nie, to nie są zajęcia wyłącznie dla młodych - możesz uczyć się w każdym wieku, a nasza "szkoła" niewiele ma wspólnego ze szkolną ławką znaną z systemowej edukacji; przeciętny wiek w naszych grupach dla dorosłych (>16 lat) kształtuje się gdzieś pomiędzy 20 a 40 lat, są też osoby młodsze i starsze, a różnica wieku nikomu nie przeszkadza
  • można zacząć w dowolnym momencie, ponieważ każdego uczymy indywidualnie - to w zasadzie nie są zajęcia grupowe, tylko indywidualna praca z każdym uczestnikiem, dlatego nasze grupy nie mają określonego poziomu zaawansowania - w tych samych są zarówno początkujący, jak i wieloletni uczestnicy, tworząc mieszankę niezwykle inspirującą siebie nawzajem; łączy ich jedno: pasja do sztuk plastycznych
  • ile będzie trwać nauka? nie wiemy - to zależy, ile chcesz się nauczyć:) niektórzy są z nami przez jeden sezon, ale wielu zostaje tu na lata - mamy dużo do zaoferowania:)
  • przerwać naukę możesz w dowolnym momencie - pamiętaj tylko o zachowaniu miesięcznego wypowiedzenia
  • cel nauki zależy od Ciebie: możesz rozwijać się dla siebie, przygotowywać do egzaminu na studia artystyczne, rozwijać zawodowo lub budować sobie perspektywę zmiany pracy na twórczą (np. tatuaż, grafika, ilustracja)
  • od niemal 20 lat uczymy właśnie takie osoby, jak Ty - to one stworzyły większość prac, które możesz zobaczyć w naszych galeriach
  • o naszym podejściu więcej dowiedzieć się możesz w sekcji Jak uczymy? 
  • opis zajęć i przykładowe prace znajdziesz poniżej

 

 

ZAPISY

Na zajęcia zapisać się można w dowolnym miesiącu. Wiąże się to z umową i rezerwacją miejsca w grupie na stałe - do końca sezonu (wrzesień-czerwiec). Można zrezygnować wcześniej - obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, zgodnie z regulaminem Pracowni:

REGULAMIN Fenomenarium 2023/24 (PDF)

Miesięczna opłata jest stała, niezależnie od liczby zajęć w miesiącu - należy ją rozumieć jako opłatę za miejsce w wybranej grupie przez miesiąc kalendarzowy, bez względu na obecność. Zajęcia odbywają się według poniższego kalendarza. Nie ma możliwości odrabiania zajęć w innej grupie, niewykorzystane zajęcia nie przechodzą na kolejny miesiąc, a opuszczanie zajęć nie uprawnia do zwrotu opłaty. Opłatę należy wnosić do 10 dnia danego miesiąca.

Bardziej elastyczny jest tryb pojedynczych zajęć bez stałej rezerwacji miejsca w grupie (a więc bez obowiązku wypowiedzenia) - płaci się tylko za konkretne zajęcia, ale ich cena jest wyższa oraz mogą nie być dostępne, jeśli wszystkie miejsca w grupie zostaną zajęte przez uczestników w trybie opłaty miesięcznej.

Na życzenie można otrzymać fakturę zwolnioną z VAT. Istnieje możliwość zakupu voucheru i podarowania komuś zajęć w prezencie.

RYSUNEK, MALARSTWO, RZEŹBA   (grupy mieszane) MIESIĄC POJEDYNCZE
ZAJĘCIA
Czwartki gr I 10:00-14:00 (grupa 16-99 lat, dla początkujących i zaawansowanych) 440 pln 150 pln
Czwartki gr II 16:30-20:30 (grupa 16-99 lat, dla początkujących i zaawansowanych) 440 pln 150 pln
Piątki gr I 10:00-14:00 (grupa 16-99 lat, dla początkujących i zaawansowanych; tylko rysunek/malarstwo, bez rzeźby) 440 pln 150 pln
Soboty gr I 10:00-13:30 (grupa 16-99 lat, dla początkujących i zaawansowanych) 410 pln  140 pln
Soboty gr II 14:00-17:30 (grupa 16-99 lat, dla początkujących i zaawansowanych) 410 pln 140 pln
STUDIUM POSTACI   (rysowanie lub malowanie modela z natury) MIESIĄC POJEDYNCZE
ZAJĘCIA
Piątki gr II 16:30-20:30 (grupa 16-99 lat, dla początkujących i zaawansowanych) 450 pln 150 pln
ZNIŻKI DLA WYTRWAŁYCH   w podziękowaniu dla tych, którzy się u nas naprawdę zadomowili    
uczestnictwo przez 2 lata i dłużej  (powyżej 24 pełnych miesięcy zajęć) zniżka 10%
uczestnictwo przez 4 lata i dłużej  (powyżej 48 pełnych miesięcy zajęć) zniżka 15%
INDYWIDUALNE KONSULTACJE
1h sam na sam z Katarzyną Wołodkiewicz-Przyborowską w jej prywatnej pracowni lub on-line - ekskluzywne konsultacje w zakresie malarstwa/rysunku dla osób zaawansowanych, w godzinach ustalanych indywidualnie, poza godzinami zajęć grupowych stacjonarnie 250 pln/h
on-line 220 pln/h

 

Zajęcia odbywają się według poniższego kalendarza - w niektórych miesiącach będzie ich mniej np. ze względu na święta, w innych więcej - 5 w miesiącu (uwaga: w niektóre święta pracujemy, a niektóre dni okołoświąteczne są wolne). 

Zajęcia w wakacje (lipiec-sierpień) zaplanowane będą osobno.

  

Kalendarz Fenomenarium 2023 24

 

Jak się zapisać?

1.  SKONTAKTUJ SIĘ   z nami i zapytaj o miejsce w wybranej grupie.

2.  ZAPISZ SIĘ   korzystając z formularza zapisów.

 

 

Co jest potrzebne na zajęciach?

Na początku ołówki (B-6B), gumka zwykła (np. Factis) oraz chlebowa (dobra jest Faber Castell, natomiast nie polecamy gumek firmy Kooh-I-Noor). W cenę zajęć wliczony jest papier (100x70 cm,gramatura 250 g/m3, oraz mniejsze formaty aż do A4). Rzeczy nie trzeba nosić ze sobą, w pracowni można trzymać prace, farby, pędzle itd.

Później potrzebne będą materiały do malowania lub więcej narzędzi do rysunku, spis znajdziesz tutaj:

MATERIAŁY DO MALARSTWA (spis farb, pędzli itd.)

 

 

Jak wyglądają zajęcia?

 

Podstawy rysunku z natury

Naukę zwykle zaczynamy od podstaw realistycznego rysunku z natury OD ZERA (naprawdę nic nie musisz umieć, żeby zacząć się uczyć): kompozycja, konstrukcja, sposoby mierzenia proporcji, elementy perspektywy, światłocień oraz metody korekty błędów. Wszystko to stanowi również podstawę malarstwa i rzeźby, jest to uniwersalny warsztat artysty. W czasie kursu powstają przede wszystkim 2 duże rysunki – dzbanki (50x70 cm) i lalka (100x70 cm), które są pretekstem do ćwiczenia tych zagadnień. Poniżej kilka przykładowych prac uczniów (większość z nich zaczynała od zera, czyli to jedne z ich pierwszych 3 prac przy sztaludze w życiu!)  

Każdy może się tego nauczyć:) Więcej przykładów w galerii lalek.

Jeśli jednak uważasz, że podstawy masz już za sobą, dostosujemy się do Twojego poziomu i zaczniemy od czegoś innego.

Podstawy malarstwa

Podstawy malarstwa opierają się na podstawach rysunku, po których przechodzimy do prostych ćwiczeń w zakresie mieszania barw podstawowych, poznawania koła barw i relacji kolorów dopełniających. Oswajamy się z pracą pędzlami i zachowaniem farb. Potem na przykładzie martwych natur uczymy się uważnej obserwacji kolorów i ich wzajemnego oddziaływania: temperatura, odcień, nasycenie, krycie itd. Pracujemy na formatach 50x70 i 100x70 cm.

A kiedy ukończysz podstawy, co dalej?

Malarstwo

Dalszy etap to pogłębianie obserwacji, eksperymenty z kompozycją, doskonalenie pracy pędzla, różne zadania malarskie na przykładzie martwych natur, różnicowanie planów i faktur, budowanie przestrzeni w obrazie, różne narzędzia i efekty malarskie, artystyczna interpretacja. 

Zapraszamy do galerii malarstwa uczniów.  

Rysunek

Po zrealizowaniu programu podstawowego możemy zabrać się np. za: różnicowanie faktur (szkło, metal, drewno, ceramika, materiał itd.), studium draperii, rodzaje oświetlenia, rysunek konstrukcyjny z perspektywą geometryczną (krzesło, młynek do kawy itd.), autoportret, artystyczna interpretacja, różne rodzaje kompozycji, rozwijanie świadomości plastycznej, rozwiązania graficzne, techniki mieszane.  

Więcej prac w galerii rysunku uczniów. 

Studium postaci - rysowanie lub malowanie pozującej modelki/modela 

Rysunek postaci z natury – każdy rysunek powstaje podczas pojedynczych, 4-godzinnych zajęć z pozującym modelem, co tydzień w innej pozycji, zwykle w akcie lub półakcie. To jedno z najlepszych zadań rysunkowych – wymagające, ćwiczące rękę, oko i tempo. Zaczynamy od podstaw: szybkie szkice, kompozycja, konstrukcja i proporcje, ruch, anatomia, wstęp do światłocienia.

W kolejnym etapie zgłębiamy dalej konstrukcję, anatomię i światłocień, eksperymentując jednocześnie z graficznym rozwiązaniem rysunku oraz innymi technikami rysowania.

Zapraszamy do galerii studium postaci uczniów.

Rzeźba

W ramach tych grup zdarza nam się również uczyć rzeźby, głównie modelowania w glinie i plastelinie, w skali do 50 cm. Uczestnicy interesują się rzeźbieniem z różnych powodów: jedni przygotowują się na studia na kierunkach Rzeźba na ASP lub Techniki dentystyczne na uniwersytetach medycznych; inni pracują jako graficy 3D i modelerzy, więc doskonalą warsztat, ćwiczą oko i rozwijają wiedzę o anatomii, budowaniu bryły, kompozycji przestrzennej; jeszcze inni zupełnie hobbystycznie traktują rzeźbienie jako pasję.

Niedługo pojawi się tu galeria zdjęć - gdy tylko zbierzemy je i przygotujemy:)

Plenery artystyczne

Na koniec sezonu zaprosimy Cię także na plener malarski na jakimś odludziu....

 

 

Wciąż się wahasz?

Może zobacz, co się u nas dzieje aktualnie:

 

 

ZAPRASZAMY:)

 

SKONTAKTUJ SIĘ   ZAPISZ SIĘ

 

Kontakt

tel. 506 135 804

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin (PDF)

Polityka prywatności (PDF)