(3-6 miesiący 1x w tyg. lub 2-4 miesiące 2x w tyg.)

Nauka podstaw rysunku z natury OD ZERA: kompozycja, konstrukcja, sposoby mierzenia proporcji, elementy perspektywy, światłocień oraz metody korekty błędów. W czasie kursu powstają przede wszystkim 2 duże rysunki – dzbanki (50x70 cm) i lalka (100x70 cm), które są pretekstem do ćwiczenia tych zagadnień. W programie także prace domowe.

Czas trwania kursu waha się w podanych granicach w zależności od nakładu pracy (brak prac domowych go wydłuża) oraz indywidualnych predyspozycji (każdy zaczyna na innym poziomie, jedni mają większą łatwość w mierzeniu i konstrukcji, inni w obserwacji światłocienia itd.) Poniżej kilka przykładowych prac uczniów (większość z nich zaczynała od zera, czyli to jedne z ich pierwszych 3 prac przy sztaludze w życiu!)  

Każdy może się tego nauczyć:) Więcej przykładów w galerii lalek.

(3-6 miesiący 1x w tyg. lub 2-4 miesiące 2x w tyg.)

Pogłębianie studium: różnicowanie faktur (szkło, metal, drewno, ceramika, materiał itd.), studium oświetlenia, draperia, rysunek konstrukcyjny z perspektywą geometryczną (krzesło, młynek do kawy itd.), autoportret.

(3 miesiące 1x w tyg. lub 2 miesiące 2x w tyg.)

Zaczynamy od prostych ćwiczeń na mieszanie barw podstawowych, poznawanie koła barw i relacji kolorów dopełniających. Oswajamy się z pracą pędzlami i zachowaniem farb. Potem na przykładzie martwych natur uczymy się uważnej obserwacji kolorów i ich wzajemnego oddziaływania: temperatura, odcień, nasycenie, krycie itd. Na kursie powstaje ok 3-6 prac w formatach 50x70 i 100x70 cm.

(3 miesiące 1x w tyg.) 

Rysunek postaci z natury – każdy rysunek powstaje podczas pojedynczych, 4-godzinnych zajęć z pozującym modelem, co tydzień w innej pozycji, zwykle w akcie lub półakcie. To jedno z najlepszych zadań rysunkowych – wymagające, ćwiczące rękę, oko i tempo. Kompozycja, konstrukcja i proporcje, ruch, anatomia, wstęp do światłocienia.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.