Kurs Ilustracji Cartoon do Gier Video


010404

0101

 

Na skróty:

 

NOWOŚĆ!!  Kurs ilustracji w stylu CARTOON do gier video (ON-LINE) z Piotrem Leszczyńskim, concept artystą i ilustratorem z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu grafiki do gier w takiej właśnie stylistyce. Kurs przeznaczony jest dla osób średniozaawansowanych, chcących doskonalić swój warsztat ilustracyjny w tym kierunku - od uczestnika nie wymagamy wysokiego poziomu umiejętności na wstępie, ale trzeba w stopniu podstawowym posługiwać się tabletem i Photoshopem (lub alternatywnym programem) oraz mieć przynajmniej podstawowe umiejętności rysunkowe w zakresie postaci.

Kurs prowadzony jest wyłącznie w trybie ON-LINE. Ekran prowadzącego jest udostępniany razem z transmisją głosu przez platformę Discord - prowadzone są wykłady, pokazy, prezentacje i ćwiczenia, każdy z uczestników otrzymuje indywidualne korekty i overpainty. Uczestnik musi dysponować tabletem graficznym oraz oprogramowaniem (preferowany Adobe Photoshop, ale alternatywy również możliwe - np. darmowa Krita), a także dobrym łączem i mikrofonem (kamerka nie jest konieczna).

Ukończenie kursu poświadczone zostanie elektronicznym certyfikatem - pod warunkiem zrealizowania głównych prac przewidzianych programem oraz przesłania nam zebranych efektów końcowych (finalne prace + szkice, ćwiczenia, projekty).

 

 

PROWADZĄCY

 

Piotr LeszczyńskiPiotr Leszczyński - grafik 2D i lead artist w studio Ice Code Games. W latach 2016-2023 ilustrator, concept artist, UI artist i lead artist w warszawskim studio Vile Monarch. Pracował nad projektami takimi jak Weedcraft Inc, Oh..Sir! The Hollywood Roast i Growing Up, Floodland oraz The Last Alchemist. Prowadził wykłady na Digital Dragons Academy, Digital Dragons oraz GIC. Absolwent Grafiki Warsztatowej na UMK w Toruniu.

leszczyk.myportfolio.com
www.instagram.com/leszczik 

 

 

 

HARMONOGRAM KURSU 2023/24

 

TERMIN I: listopad 2023 - luty 2024

BLOK #1 Postać w stylu cartoon - koncept i render  (listopad-grudzień)

 • zakres kursu, analiza przykładów stylizacji w grach oraz cartoon w różnych dziełach kultury
 • przydatne funkcje programu Adobe Photoshop, metody pracy
 • ćwiczenie kreatywnego myślenia i lekkiego rysunku
 • ćwiczenie stylizacji anatomii, wyrazu twarzy, ekspresji emocjonalnej
 • ćwiczenie rysowania stylizowanego ubioru postaci
 • praca na podstawowych bryłach, określenie charakteru postaci za pomocą kształtów, kolorów oraz sposobu stylizacji
 • wykorzystanie programu DAZ3D do szybszego prototypowania pozy postaci
 • stworzenie conceptu postaci na podstawie briefu pod kątem wybranego typu gry video: platformówka, przygodówka, TPP, izometria - przejście całego procesu pod okiem prowadzącego od początku do końca, z feedbackiem, korektami i omawianiem poszczególnych prac

BLOK #2 Ilustracja w oparciu o stworzoną postać (styczeń-luty)

 • storytelling w postaci i jej otoczeniu - przykłady i narzędzia narracji
 • ćwiczenia stylizacji otoczenia w oparciu o martwą naturę
 • podstawy kompozycji - kadry filmowe, plakaty, ilustracje
 • szkice kompozycyjne, thumbnaile
 • projektowanie otoczenia lub elementów otoczenia (obiektów/propsów) dla stworzonej wcześniej postaci pod kątem wybranego typu gry video: platformówka, przygodówka, TPP, izometria
 • stworzenie ilustracji z wykorzystaniem zaprojektowanej postaci i jej otoczenia: promo art/splash art lub mockup w środowisku fikcyjnej gry - przejście całego procesu pod okiem prowadzącego od początku do końca, z feedbackiem, korektami i omawianiem poszczególnych prac
 • efektem końcowym bloku jest ilustracja doprowadzona do poziomu odpowiedniego dla prezentacji w portfolio uczestnika

 

TERMIN II: marzec-czerwiec 2024

Obecnie zaplanowany jest tylko termin I, ale Istnieje możliwość utworzenia terminu II, jeżeli zainteresowanie kursem będzie odpowiednie.

 

 

ZAPISY

Kurs trwa 4 miesiące i składa się z dwóch bloków 2-miesięcznych - każdy blok to 8 zajęć na przestrzeni ok 2 miesięcy. Zapisanie się na kurs wiąże się z umową i rezerwacją miejsca w grupie na całe 4 miesiące, zgodnie z regulaminem kursu. Można zrezygnować wcześniej, z końcem pierwszego bloku, pod warunkiem zachowania miesięcznego wypowiedzeniaNie ma możliwości rezygnacji z drugiego miesiąca rozpoczętego bloku, a rezygnację należy zgłosić mailowo najpóźniej 10-tego dnia drugiego miesiąca kursu, w sposób opisany w regulaminie. Zgłoszenie późniejsze (w szczególności na ostatnich zajęciach pierwszego bloku lub później) nie daje możliwości rezygnacji przed zakończeniem kursu.

REGULAMIN Fenomenarium (Concept Art i Ilustracja) 2023/24 (PDF)

KURS CONCEPT ARTU I ILUSTRACJI OPŁATA MIESIĘCZNA
Środy 17:00-21:00, poziom średniozaawansowany, tryb on-linegrupa od 16 lat 590 pln
(479,67 pln + 23%VAT)

Opłata miesięczna jest stała - zawsze pokrywa 4 zajęcia, niezależnie od ich liczby w miesiącu. Zajęcia odbywają się według poniższego kalendarza - zwykle 4x w miesiącu, a jeżeli jest ich wyjątkowo 5 albo 3, blok może kończyć się tydzień przed lub po zakończeniu miesiąca kalendarzowego, a kolejny blok odpowiednio rozpoczynać się tydzień wcześniej lub później (patrz: grudzień/styczeń w kalendarzu poniżej). Nie ma możliwości odrabiania zajęć w innej grupie, niewykorzystane zajęcia nie przechodzą na kolejny miesiąc, a opuszczanie zajęć nie uprawnia do zwrotu opłaty. Opłatę należy wnosić do 10 dnia danego miesiąca.

 

Kalendarz Fenomenarium 2023 24

 

 

Co jest potrzebne do udziału w kursie?

Uczestnik powinien:

 • dysponować oprogramowaniem graficznym (preferowany Adobe Photoshop w dowolnej wersji; możliwe jest też inne oprogramowanie, np. bezpłatna Krita, Procreate itd., z zastrzeżeniem, że prowadzący może tłumaczyć niektóre zagadnienia w środowisku Photoshopa, a niektóre techniki mogą nie być możliwe w innym oprogramowaniu; w niektórych momentach kursu mogą być proponowane dodatkowe, opcjonalne, darmowe programy, np. DAZ 3D);
 • dysponować sprzętem spełniającym minimalne wymagania tego oprogramowania (preferowany komputer + tablet graficzny; możliwy również iPad + Pencil lub podobny sprzęt)
 • dysponować dobrym łączem internetowym i mikrofonem (kamerka nie jest konieczna)
 • założyć bezpłatne konto na platformie Discord (akceptując przy tym warunki korzystania z usługi)
 • mieć opanowane podstawy rysunku (najlepiej w zakresie postaci) oraz podstawową umiejętność pracy na tablecie graficznym - prosimy o przesyłanie próbek prac potwierdzających te umiejętności

UWAGA: zakazane jest nagrywanie i udostępnianie zajęć ON-LINE oraz połączenie z platformą kursu za pomocą kilku kont jednocześnie.

FAQ: Nie potrafię ocenić swojego poziomu - jak określić, czy wybrać poziom podstawowy, średni czy zaawansowany?

Zadaj nam to pytanie mailem, prześlij link do portfolio (np. artstation, instagram) albo katalogu on-line z kilkoma reprezentatywnymi pracami (gdrive, onedrive itd).

 

Jak się zapisać?

1.  SKONTAKTUJ SIĘ   z nami i zapytaj o miejsce w wybranej grupie.

2.  ZAPISZ SIĘ   korzystając z formularza zapisów

 

 

010101

0304

 

OSTATNIO W PRACOWNI

 

Kontakt

tel. 506 135 804

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin (PDF)

Polityka prywatności (PDF)