Zajęcia Twórcze dla Dzieci i Młodzieży ( 9-12 oraz 12-15 lat )

Zajęcia Twórcze dla Dzieci i Młodzieży

Na skróty:

 

Rysunek, malarstwo, rozwijanie kreatywności 

Rysunek i malarstwo z natury i z wyobraźni, zajęcia rozwijające kreatywność, doświadczenia z różnymi technikami plastycznymi i narzędziami (m. in. ołówek, grafit, pisaki, markery, kredki ołówkowe i świecowe, pastele, farby akrylowe, projektowanie płaskie i przestrzenne, projektowanie mody, elementy grafiki, odbitki, szablony, kolaż, frotaż, modelowanie z plasteliny, papier-mâché, makiety z papieru), inspiracje pracami znanych artystów i historią sztuki. Są to zajęcia plastyczne o bardzo zróżnicowanej formule, prowadzone w dwóch grupach wiekowych: 9-12 oraz 12-15 lat. Na niektórych spotkaniach dzieci ćwiczą oko i rękę, pracując nad swoim rysunkowym i malarskim warsztatem artystycznym oraz umiejętnością przedstawiania obserwowanego świata; innym razem zajęcia mają inspirujący temat przewodni, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, przyjmują formę twórczej zabawy różnymi technikami plastycznymi. Prowadzący dają rzeczowe wskazówki i profesjonalne korekty, co widać zresztą w powstających pracach. Każda osoba traktowana jest indywidualnie, ponieważ innego podejścia wymagają młodsi, a innego starsi uczestnicy zajęć. Takie podejście pozwala uczyć w tych samych grupach również dzieci anglojęzyczne. Rezultaty są równie zróżnicowane, od stojących na wysokim poziomie prac starszych (czasem efekty zdumiewają, bo nie odbiegają specjalnie od prac dorosłych), do przepełnionych dziecięcą radością i wrażliwością młodszych.

Wszystkie materiały (m.in. farby, pastele, kredki, ołówki, gumki, papier, nożyczki, kleje, plastelina) są wliczone w cenę

Jak to wygląda w praktyce?

To tylko niewielka część, zobacz koniecznie poniżej większą galerię prac i zdjęć z zajęć (jest ich ponad 500, ale nie dało się wybrać mniej!).

 

 

 

ZAPISY

Dziecko można zapisać na zajęcia w dowolnym miesiącu. Wiąże się to z umową i rezerwacją miejsca w grupie na stałe - do końca sezonu (wrzesień-czerwiec). Można zrezygnować wcześniej - obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, zgodnie z regulaminem Pracowni:

REGULAMIN Fenomenarium (Dzieci i Młodzież) 2023/24 (PDF)

Miesięczna opłata jest stała, niezależnie od liczby zajęć w miesiącu - należy ją rozumieć jako opłatę za miejsce w jednej grupie (1x w tygodniu) przez miesiąc kalendarzowy, bez względu na obecność. Zajęcia odbywają się według poniższego kalendarza. Nie ma możliwości odrabiania zajęć w innej grupie, niewykorzystane zajęcia nie przechodzą na kolejny miesiąc, a opuszczanie zajęć nie uprawnia do zwrotu opłaty. Opłatę należy wnosić do 10 dnia danego miesiąca.

Bardziej elastyczny jest tryb pojedynczych zajęć bez stałej rezerwacji miejsca w grupie (a więc bez obowiązku wypowiedzenia) - płaci się tylko za konkretne zajęcia, ale ich cena jest wyższa oraz mogą nie być dostępne, jeśli wszystkie miejsca w grupie zostaną zajęte przez uczestników w trybie opłaty miesięcznej.

Na życzenie można otrzymać fakturę zwolnioną z VAT. Istnieje możliwość zakupu voucheru i podarowania komuś zajęć w prezencie.

GRUPY 9-12 LAT MIESIĄC POJEDYNCZE
ZAJĘCIA
Poniedziałki  17:00-19:30  (2,5h/tydz.) 340 pln 115 pln
Niedziela gr I  10:30-13:00  (2,5h/tydz.) 340 pln  115 pln
GRUPY 12-15 LAT
Wtorki  17:00-20:00  (3h/tydz.) 380 pln 130 pln
Niedziela gr II  16:30-19:30  (3h/tydz.) 380 pln 130 pln
ZNIŻKI DLA WYTRWAŁYCH   w podziękowaniu dla tych, którzy się u nas naprawdę zadomowili  
uczestnictwo przez 2 pełne sezony i dłużej  (powyżej 20 pełnych miesięcy zajęć) zniżka 10%
uczestnictwo przez 4 pełne sezony i dłużej  (powyżej 40 pełnych miesięcy zajęć) zniżka 15%

 

Zajęcia odbywają się według poniższego kalendarza - w niektórych miesiącach będzie ich mniej np. ze względu na święta, w innych więcej - 5 w miesiącu (uwaga: w niektóre święta pracujemy, a niektóre dni okołoświąteczne są wolne). 

Zajęcia w wakacje (lipiec-sierpień) zaplanowane będą osobno.

 

Kalendarz Fenomenarium 2023 24 dzieci

 

Jak zapisać dziecko?

1.  KONTAKT   - zapytanie o miejsce w wybranej grupie.

2.  FORMULARZ ZAPISÓW   - zapisanie dziecka.

 

 

Prowadzący: 

Magdalena Burger

Magdalena Burger

Absolwentka kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej ulubionymi dziedzinami są malarstwo, kolaż, instalacja, fotografia i szkło artystyczne. W jej twórczości wiodącą rolę odgrywają emocje, kobiecość, cielesność, cykliczność i związek człowieka z naturą. Czerpie z kiczu, popkultury, świata magii i własnych, życiowych doświadczeń.

Z pracownią zaprzyjaźniona od wielu lat - tu przygotowała się na studia, doskonaliła potem swój warsztat malarski oraz przez kilka lat prowadziła zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

www.instagram.com/megi.land.art.studio

 

Edyta Baska

Edyta Baska

Z wykształcenia filolog, z zamiłowania artystka. Długo pozostawała samoukiem, aż trafiła do Fenomenarium, gdzie poczuła, że rozwija skrzydła. Została na wiele lat, rozwijając malarstwo, rysunek i digital art, uczestnicząc w zajęciach tradycyjnych, kursach concept artu oraz plenerach malarskich.

Na co dzień tworzy biżuterię autorską z materiałów naturalnych, takich jak kamienie, drewno, szkło i metal. W swojej twórczości inspiruje się naturą, fascynują ją nasycone barwy, kontrasty, gradienty. Biżuterię tę zobaczyć można tutaj:

www.facebook.com/MooncrumbsStudio

 

 

Galeria prac i zdjęć z zajęć

SEZON 2022/23

SEZON 2021/22

WCZEŚNIEJ

OSTATNIO W PRACOWNI

 

Kontakt

tel. 506 135 804

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin (PDF)

Polityka prywatności (PDF)