Kurs Portretu w technikach tradycyjnych


010404

autor: Filip Kołat, prowadzący Kursu Portretu


Na skróty:

 

NOWOŚĆ!!  Kurs portretu w technikach tradycyjnych z Filipem Kołatem, nowym artystą w naszej załodze, który doskonale opanował sztukę portretu. W programie kursu: tworzenie portretów na podstawie zdjęć własnych (może być to autoportret lub np. portret znajomych, rodziny czy znanej osoby) i/lub zapewnionych przez nas, w różnych technikach tradycyjnych: rysunek ołówkiem, grafitem, węglem, białą suchą pastelą, na białym i czarnym papierze oraz malarstwo akrylowe na uprzednio przygotowanym podkładzie. 

Kurs przeznaczony jest dla osób średniozaawansowanych, które mają za sobą już podstawy rysunku i malarstwa z natury, niekoniecznie zdobyte u nas. Można także wziąć udział tylko w bloku rysunkowym (jeśli nie posiada się doświadczenia w malowaniu) lub tylko w malarskim (mając mocne podstawy w rysunku portretowym i opanowane podstawy malarstwa). 

  

PROWADZĄCY

 

Filip Kołat

Filip Kołat

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, urodzony w 1998 r., mieszka i pracuje we Wrocławiu. 

Posługuje się głównie mediami takimi jak malarstwo i rysunek, w formie tradycyjnej oraz cyfrowej. Zajmuje się również projektowaniem graficznym. W swoich pracach skupia się najczęściej na aspektach związanych z psychofizjologią widzenia, podziałem płaszczyzny i poróżnicowaniem środków wyrazu. Najważniejsze dla niego jest stworzenie spójnej i wzajemnie uzupełniającej się przestrzeni kompozycyjnej, która w ten sposób ma na celu dążenie do uzyskania oraz podkreślenia, panującej w naszym otoczeniu, harmonii.

www.artstation.com/filip_kolat

www.instagram.com/filipkolat_art

 

 

HARMONOGRAM KURSU 2023/24

 

BLOK #1 Portret: rysunek (styczeń-luty-marzec 2024)

 • Podstawy konstrukcji bryły głowy
 • Nauka przenoszenia proporcji twarzy na obszar roboczy
 • Ćwiczenie rysowania detali twarzy
 • Szkicowanie twarzy z wykorzystaniem waloru
 • Szkicowanie twarzy po uprzednim walorowym przygotowaniu podkładu
 • Wykonanie zaawansowanego walorowo portretu ołówkiem/grafitem
 • Wykonanie portretu węglem
 • Wykonanie portretu białą, suchą pastelą na czarnym tle 

BLOK #2 Portret: malarstwo (kwiecień-maj-czerwiec 2024)

 • Portret malarski w którym kolor podkładu jest cieniem
 • Portret malarski w którym kolor podkładu jest światłem
 • Ostre/nieostre za pomocą plam
 • Dekonstrukcja twarzy i kreacja przestrzeni
 • Akcent barwny
 • Namalowanie zaawansowanego portretu w oparciu o zdobytą wiedzę z poprzednich zajęć 

 

 

ZAPISY

Kurs trwa 6 miesięcy, składa się z dwóch bloków 3-miesięcznych (każdy blok to 12 zajęć) i zaczyna się w styczniu - najlepiej zapisać się od początku, ale można to zrobić także później, zależnie od umiejętności, którymi się dysponuje - każdy przypadek będziemy analizować osobno. Zapisanie się na kurs wiąże się z umową i rezerwacją miejsca w grupie do końca kursu, jeśli jednak nie posiada się doświadczenia w malarstwie, można zapisać się tylko na blok #1 poświęcony rysunkowi. Można także zrezygnować wcześniej - obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, zgodnie z regulaminem Pracowni:

REGULAMIN Fenomenarium 2023/24 (PDF)

Miesięczna opłata jest stała, niezależnie od liczby zajęć w miesiącu - należy ją rozumieć jako opłatę za miejsce w grupie przez miesiąc kalendarzowy, bez względu na obecność. Zajęcia odbywają się według poniższego kalendarza. Nie ma możliwości odrabiania zajęć w innej grupie, niewykorzystane zajęcia nie przechodzą na kolejny miesiąc, a opuszczanie zajęć nie uprawnia do zwrotu opłaty. Opłatę należy wnosić do 10-tego dnia danego miesiąca.

W tym kursie uczestniczyć można wyłącznie w trybie opłaty miesięcznej, nie ma możliwości trybu pojedynczych zajęć.

Na życzenie można otrzymać fakturę zwolnioną z VAT. Istnieje możliwość zakupu voucheru i podarowania komuś zajęć w prezencie.

KURS PORTRETU W TECHNIKACH TRADYCYJNYCH OPŁATA MIESIĘCZNA POJEDYNCZE
ZAJĘCIA
Środy 16:30-20:30 (grupa 16-99 lat, dla średniozaawansowanych) 450 pln X

Zajęcia odbywają się według poniższego kalendarza.

 

Kalendarz Fenomenarium 2023 24 

 

Jak się zapisać?

1.  SKONTAKTUJ SIĘ   z nami i zapytaj o miejsce w wybranej grupie.

2.  ZAPISZ SIĘ   korzystając z formularza zapisów

 


010404

 autor: Filip Kołat, prowadzący Kursu Portretu

OSTATNIO W PRACOWNI

 

Kontakt

tel. 506 135 804

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin (PDF)

Polityka prywatności (PDF)