Od ponad 10 lat organizujemy plenery w różnych malowniczych zakątkach Polski oraz we Wrocławiu (m.in. w Browarze Mieszczańskim i Ogrodzie Botanicznym). Do tej pory byliśmy w takich miejscach, jak Bałaskowizna nad Jeziorem HańczaBakałarzewo nad Rospudą, Świeradów-ZdrójDuszniki-ZdrójLewin KłodzkiPstrążna koło Kudowy-Zdrój, Sokołowsko koło Wałbrzycha, Glinno koło Wałbrzycha, Stara Białka koło Kamiennej GóryNowina koło Ząbkowic ŚląskichRudawa koło Bystrzycy Kłodzkiej. Niektóre plenery były weekendowe, inne kilkudniowe (3-10 dni).

Plener malarski pod Sokolikamiwidok na Sokolik z terenu Domu Sokolik, fot Dom Sokolik

Zapraszamy serdecznie na plener malarski w Domu Sokolik, niezwykłym miejscu, które znaleźliśmy w Trzcińsku w Rudawach Janowickich (niedaleko Jeleniej Góry). Będziemy gościć w "150-letnim dworku położonym u podnóża Karkonoszy, umiejscowionym w romantycznym wiejskim krajobrazie, z doskonałym widokiem na bliźniacze szczyty Gór Sokolich i ich wyjątkowe formacje skalne. Dom został odrestaurowany z dbałością o szczegóły i z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, stając się pięknym pensjonatem otoczonym dziesięcioma hektarami pól, lasów i wzgórz". Gospodarzem jest architekt, który porzucił wielkie miasto, "aby wieść życie w rytmie SLOW. Wegetarianin, miłośnik natury, przyrody, gór oraz ayurwedy". Gospodarstwo specjalizuje się w kuchni wegetariańskiej oraz zapewnianiu warunków do odpoczynku i ładowania dobrą energią uczestnikom goszczonych przez nich warsztatów rozwojowych i jogi. Na przełomie czerwca i lipca będziemy to my!

PLENER JEST OTWARTY (dla wszystkich, nie tylko dla uczestników zajęć w Pracowni). Można też przyjechać z osobą towarzyszącą, nie biorącą udziału w zajęciach plenerowych, za odpowiednio niższą opłatą.

TERMINY:

I (4 dni): 26-29 czerwca 2022 (przyjazd ndz rano, wyjazd śro wieczorem) lub
II (5 dni): 29 czerwca - 3 lipca 2022 (przyjazd śro rano, wyjazd ndz wieczorem) lub
I+II (8 dni): 26 czerwca - 3 lipca 2022 (przyjazd ndz rano, wyjazd ndz wieczorem)

KOSZT:

Opcja standard (pokój 2-os.):

I (4 dni): 1600 zł 
II (5 dni): 2050 zł 
I+II (8 dni): 3150 zł

Opcja exclusive (pokój 1-os.):

I excl. (4 dni)1800 zł 
II excl. (5 dni)2300 zł
I+II excl. (8 dni): 3550 zł

Aby się zapisać, należy wpłacić opłatę wstępną w wysokości ok 30% (za termin I/II/I+II, odpowiednio: w opcji standard 500/600/950 zł; w opcj excl: 550/700/1100 zł). W razie rezygnacji opłata jest zwracana na następujących zasadach: w 100%, jeśli zgłoszenie rezygnacji następuje wcześniej niż 8 tygodni przed rozpoczęciem pleneru; w 50%, jeśli zgłoszenie rezygnacji następuje wcześniej niż 4 tygodnie przed rozpoczęciem pleneru; po tym terminie opłata nie jest zwracana.

W cenę wliczone są zajęcia plenerowe, noclegi, pełne wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje w wersji mięsnej lub wegetariańskiej). Można wybrać także nieco droższą opcję exclusive:) czyli nocleg w pokoju 1-os. - warto się jednak pośpieszyć, mamy tylko kilka takich pokoi, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapewniamy sztalugi plenerowe, a materiały i narzędzia należy mieć własne. W przypadku niepogody będziemy mogli malować w dużej i dobrze oświetlonej sali do jogi. Dojazd leży we własnym zakresie.

Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ

Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony Domu Sokolik:

A jak jest na naszych plenerach? Najlepiej zobaczyć na własne oczy;) w 2021 było tak:

plener Topacz 2022

W tym roku na jednodniowy plener malarsko-rysunkowy zapraszamy w okolice Zamku Topacz w pobliskiej Ślęzie (obok Bielan Wrocławskich). Odbędzie się on na terenach zielonych przylegających do Zamku, przy Polana Barze, który zapewni nam dostęp do toalety i możliwość kupienia przekąski. Poniżej kilka zdjęć pochodzących z profilu fb Zamku Topacz.

Termin: 12 czerwca 2022 (niedziela, 10:00-17:30)

Cena: 180 zł

Prowadzi: Katarzyna Wołodkiewicz-Przyborowska

Plener odbędzie się, jeżeli zbierze się min. 5-os. grupa. W cenie mieści się prowadzenie zajęć oraz zapewnione:

- sztalugi plenerowe + deski
- papier 50x70 cm, żabki
- palety, spryskiwacze, słoiki

Dojazd we własnym zakresie.

Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ

A tu zajawka, tak wyglądał taki plener w 2021 r., w Ogrodzie Botanicznym:

plener Świeradów Zdrój 2021Willa Aleksander-Panorama z lotu ptaka, fot Willa Aleksander-Panorama

Plener 2021 zorganizowaliśmy w Świeradowie-Zdroju, w Górach Izerskich (okolice Jeleniej Góry), w leżącej na uboczu miasteczka Willi Aleksander-Panorama. Jest to, jak twierdzą właściciele, najwyżej położona willa w Górach Izerskich, gdzie z każdego okna można podziwiać malownicze, górskie pejzaże, zapierajace dech w piersiach o każdej porze roku - to potwierdzamy z doświadczenia:)

Był to plener otwarty, dla wszystkich, nie tylko dla uczestników zajęć w Pracowni.

TERMINY:

I (4 dni): 27-30 czerwca 2021 (przyjazd ndz rano, wyjazd śro wieczorem) lub
II (5 dni): 30 czerwca - 4 lipca 2021 (przyjazd śro rano, wyjazd ndz wieczorem) lub
I+II (8 dni): 27 czerwca - 4 lipca 2021 (przyjazd ndz rano, wyjazd ndz wieczorem)

Willa oferowała także m.in. strefę relaksu z całą gamę masaży, sauną fińska, ścieżką Kneippa, treningowy pump track, rowerownię z myjką, szlaki rowerowe, piesze, biegowe tuż za progiem (niektóre z wymienionych dodatkowo płatne na miejscu).

Było cudownie, co widać zresztą na zdjęciach:

plener Stara Białka 2020okolice Dwóch Dębów, Stara Białka, fot. dwadeby.pl

W 2020 r. miał miejsce nasz drugi plener malarski w Starej Białce, malowniczej wsi koło Kamiennej Góry, tuż przy granicy z Czechami. Przez 8 dni mieszkaliśmy w uroczej agroturystyce Dwa Dęby.

Terminy:

I: 12-15 lipca 2020 (4 dni, przyjazd ndz rano, wyjazd śro wieczorem) lub
II: 16-19 lipca 2020 (4 dni, przyjazd czw rano, wyjazd ndz wieczorem) lub
I+II: 12-19 lipca 2020 (8 dni, przyjazd ndz rano, wyjazd ndz wieczorem)

Był to plener otwarty, czyli dla wszystkich, nie tylko dla uczestników zajęć w Pracowni. 

Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony agroturystyki Dwa Dęby:

Było wspaniale, co widać wyraźnie na fotorelacji:)

OSTATNIO W PRACOWNI

 

Kontakt

tel. 506 135 804

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności (PDF)